DENTÁLNA HYGIENA

Chcete mať zdravé zuby a ďasná? Bez dentálnej hygieny to nedosiahnete. Na klinike Smile SV vám špecialista na zubnú hygienu profesionálne vyčistí zuby a vysvetlí vám, ako sa o ne správne starať.

Профессиональная гигиена полости рта 
Profesionálna hygiena ústnej dutiny predstavuje súbor postupov na prevenciu a nápravu zápalových ochorení paradentu (vlákien zanesených zubným povlakom), ako aj procesu vývoja kazu. Pri čistení všetkých povrchov zubov pomocou stomatologických nástrojov sa odstránia nánosy na zuboch. Tento postup je nutný pred začiatkom akejkoľvek stomatologickej liečby, ako sú ošetrenie zubného kazu alebo korekcia záhryzu pomocou regulátorov zubov. Prečo je to potrebné? Nechajte to na nás.
PREČO JE DÔLEŽITÁ PROFESIONÁLNA HYGIENA ÚSTNEJ DUTINY?
Zubár dokáže čisté zuby lepšie skontrolovať a zistiť skrytú demineralizáciu; zdravé ďasná sú dôležité pre vyplnenie zuba. Znamená to, že ošetrenie sa vykoná kvalitne a pacient získa zaručený pozitívny výsledok.

комплексная профессиональная гигиена полости рта цена в москвеPre zubného protetika je neprítomnosť zubného kameňa a hlbokých periodontálnych vačkov dôležitá pri realizovaní ošetrenia zubov a vyhotovovaní kvalitnej a garantovanej zubnej náhrady.Pravidelné komplexné profesionálne čistenie zvyšuje trvácnosť všetkých zubných náhrad - výplní, keramických inlayov a koruniek.
 
Profesionálna hygiena ústnej dutiny pred chirurgickým zákrokom prispieva k správnemu procesu regenerácie a k úspešným výsledkom. Prečo? Pretože infekcia v zubnom vačku sa môže preniesť aj na miesto manipulácie.


Po implantácii zuba je veľmi dôležitá hygiena. Absolvovanie dentálnej hygieny 1 krát za 3 mesiace má nielenže pozitívny vplyv na kosť okolo implantátu, ale tiež predlžuje trvácnosť implantátu.Ak sa neskôr, po implantácii zuba poskytuje zubom vhodná starostlivosť, interval hygieny sa môže zvýšiť až na 6 mesiacov. To samozrejme závisí od kvality hygieny ústnej dutiny a od výstavby koruniek na implantátoch.
 
Chcete zabrániť periimplantitis a mukóze - zápalu okolo implantátov? Potom dodržiavajte odporúčania zubného lekára týkajúce sa hygieny ústnej dutiny a používajte vhodné nástroje na starostlivosť. Okrem toho vhodná starostlivosť o implantáty zohráva kľúčovú úlohu pri predĺžení ich životnosti.

контроль качества чистки в домашних условиях
Profesionálna dentálna hygiena u zubára pomáha chrániť pevné zubné tkanivo a zubné lôžko počas nosenia ortodontických pomôcok - zámkov. Fixné ortodontické aparáty komplikujú proces čistenia.
Zubný povlak sa rýchlo nahromadí okolo zámkov a ortodontických svoriek.
Bez hygieny sa želaný účinok nedá dosiahnuť.
Aby sa zabránilo vzniku gingivitídy a zubného kazu, je potrebné dôsledné pravidelné čistenie zubov od povlaku a zubného kameňa, čo je možné len v rámci zubného ošetrenia. Výber spôsobu odstránenia zubného povlaku je na zubárovi. Mal by posúdiť všetky nevýhody, indikácie a negatívne vedľajšie účinky pre každú metódu. V profesionálnej hygiene ústnej dutiny sa často používa ultrazvuk na odstránenie zubného povlaku.
 
Pigmentovaný a jemný zubný povlak sa odstráni pomocou vzduchového prúdu pri vysokom tlaku a s vodou s prídavkom práškového uhličitanu vápenatého (metóda prúdenia vzduchu). Nakoniec sa realizuje leštenie všetkých povrchov zubov špeciálnou leštiacou pastou.
Následne stačí navštíviť dentálneho hygienika na vykonanie preventívneho čistenia zubov raz za 3-6 mesiacov.

 


 .