OŠETRENIE ZUBNÉHO KAZU

V ústnej dutine v dôsledku pôsobenia kyselín, ktoré sú produktmi baktérií, prebieha proces demineralizácie povrchových tkanív zuba, ktorá je charakterizovaná zmenou farby skloviny. Zubný kaz zvyčajne vznikne na ťažko dostupných miestach, kde sa zuby pravidelne ťažko čistia, a kde sa zubný povlak môže tvoriť dlhšiu dobu: v oblasti stoličiek, počas prirodzeného rastu zuba, v medzizubných priestoroch. Zvláštnosťou šírenia zubného kazu je jeho asymetrické šírenie: po celé mesiace a roky postihnutý zub nemusí spôsobovať žiadne problémy a začne saprejavovať zvyčajne v tej  najnevhodnejšej chvíli.

Картинки по запросу кариес

Na zistenie kazu v počiatočných štádiách je dôležité absolvovať
kontrolu u zubára najmenej dvakrát do roka. Aby sa znížilo riziko
vzniku zubného kazu na minimum, je potrebné absolvovať odbornú dentálnu
hygienu v zubnej ambulancii.

OŠETRENIE ZUBNÉHO KAZU ZA PRIMERANÚ CENU
 
Liečba zubného kazu je zameraná na ošetrenie aktívnej zápalovej lézie, po ktorom nasleduje nahradenie strateného zuba vysokokvalitnou výplňou z fotopolyméru alebo dokonale presným keramickým inlayom.
Výplne vyhotovené lekármi kliniky Smile SV sú dokonale funkčné a estetické. Sú zhotovené s ohľadom na jednotlivé anatomické prvky, napodobňujú štruktúru zuba, jeho tvar a farbu.
 V prvej fáze aplikácie výplne sa podá anestézia, vďaka ktorej nebudete cítiť bolesť a úzkosť. Potom sa zub pomocou špeciálnych nástrojov vyčistí od povlaku a zubného kazu, následne sa vyplní použitím materiálov s podobnou tvrdosťou a tvarom ako sklovina zdravého zuba. Celý zákrok spravidla trvá 30-40 minút.
Všetky práce vykonávajú odborníci kliniky v súlade s najprísnejšími štandardmi za použitia najkvalitnejších materiálov.

Trvácnosť výplní je asi 5-15 rokov a závisí od všeobecnej úrovne hygieny ústnej dutiny a od spôsobu stravovania príslušnej osoby. Ich nahradenie sa realizuje v následnom procese.

Картинки по запросу пломбы

UMELECKÁ NÁHRADA ZUBOV

Špecialisti kliniky si plne uvedomujú náročnosť umeleckej náhrady zubov. Umelecká náhrada zubov znamená dosiahnutie maximálnej estetiky pri rekonštrukcii zubného tkaniva, napríklad pri poškodení predných zubov, inými slovami v „zóne úsmevu“. V tomto prípade sa používajú špeciálne nástroje a materiály, vykoná sa dôkladný výber farby budúcej náhrady.

Картинки по запросу коронки

UMELECKÁ NÁHRADA ZUBOV TRVÁ DLHŠIE A JE DRAHŠIA, ALE NAPOKON VÝSLEDOK SPLNÍ VAŠE OČAKÁVANIA A BUDE SLÚŽIŤ DLHŠIE.

OŠETRENIE KOREŇOVÝCH KANÁLIKOV

Ošetrenie koreňových kanálikov prispieva k oslabeniu sily zubov. Trvanlivosť zuba sa zníži, pretože sme odstránili jeho stred, aby sme sa dostali k infikovanému nervu. A ponechané sú len steny zuba pre podporu. Počas liečby kanálikov sa zásobovanie nervov a krvné zásobovanie zubov preruší, takže zostávajúca štruktúra zubov sa časom môže stať krehkou.
Prečo by sme mali naniesť korunku po ošetrení koreňových kanálikov?
Počas prijímania potravy sa na končeky zubov prenáša obrovská sila. Ak zub nie je pokrytý korunkou po ošetrení koreňových kanálikov, táto sila môže viesť k poškodeniu zubov

Po ošetrení koreňových kanálikov je osadenie korunky významným zákrokom, ktorým sa zakryje, posilní a ochráni váš zub.

Картинки по запросу лечение каналов зубов

KOVOVÁ KERAMIKA: KORUNKY A ZUBNÉ MOSTÍKY

Umelá korunka znamená náhradu vytvorenú v laboratóriu na základe individuálne vyhotovených odtlačkov zubov a so svojimi parametrami predstavuje presnú kópiu nahradzovaného zuba. V mnohých prípadoch sa používa protetická liečba: 

Картинки по запросу металлокерамика

NAPRÍKLAD, NA OCHRANU ZUBA PRED ZNIČENÍM, PO ENDODONTICKOM OŠETRENÍ; PRE NÁHRADU MASÍVNEHO VÝPLŇOVÉHO MATERIÁLU; PRE UZAVRETIE ZUBA S NEVYHOVUJÚCIMI ESTETICKÝMI INDIKÁTORMI.

ZUBNÉ KERAMICKÉ KORUNKY

UMELÉ KORUNKY SÚ VYRÁBANÉ Z RÔZNYCH MATERIÁLOV S KERAMIKOU A PORCELÁNOM NA BÁZE VYSOKO PEVNÝCH KOVOVÝCH ZLIATIN ALEBO OXIDU ZIRKONIČITÉHO. VÝBER POTREBNEJ ŠTRUKTÚRY SA URČUJE POČAS LIEČBY A ZÁVISÍ OD  FUNKCIE NAHRÁDZANÉHO ZUBA A JEHO UMIESTNENIA.

FARBA ZUBA SA URČUJE VOPRED PODĽA FARBY NAHRÁDZANÉHO ZUBA A OKOLITÝCH ZUBOV TAK, ABY BOL KONEČNÝ VÝSLEDOK PRIRODZENÝ. Dve návštevy na klinike celkom postačia na to, aby sa vykonalo čo najviac liečebných postupov. Počas prvej návštevy sa zub pripraví na aplikáciu korunky, umiestni sa dočasná korunka.

  Počas druhej návštevy sa dočasná korunka nahradí trvalou korunkou. Trvalá korunka sa upevní na dočasný cement, aby ste si vyskúšali, či sa s ňou cítite dobre, ste spokojný s farbou a tvarom. Napokon sa korunka umiestni na trvalý cement a mala by vám slúžiť dlhé roky, v priemere 5 až 15 rokov.

Картинки по запросу коронки

Vyberateľné zubné náhrady                                

Klinika Smile SV v plnej miere zabezpečuje realizáciu odnímateľných zubných náhrad.
Vyberateľné náhrady - čiastočné alebo úplné - zahŕňajú celú škálu umelých zubov vytvorených na obnovenie funkcií žuvania a prirodzených proporcií tváre. Moderné vyberateľné zubné náhrady sú mimoriadne pohodlné a vyzerajú celkom prirodzene. Ak teda nikomu nepoviete, že máte vyberateľné zubné náhrady, nikto si to nevšimne. Ihneď po vyhotovení si príslušné zubné náhrady môžete celkom ľahko kedykoľvek vkladať a vyberať do a z ústnej dutiny.

Картинки по запросу Съемные протезы

Zubné náhrady sa vyrábajú v laboratóriu podľa individuálnych presných návrhov, čo zaručuje pohodlné nosenie a efektívnosť žuvania, a zároveň môžete mať vďaka nim svoj prirodzený úsmev.

EXTRAKCIA ZUBA

Ak poškodenie zuba neumožňuje pokračovať v liečbe terapeuticky, ale je potrebné zastaviť infekciu, je nutné podstúpiť extrakciu zuba.
Chronický zápal ďasien, pri ktorej sa zub pohybuje a neplní si svoje funkcie, tiež značí nutnosť jeho extrakcie.

Odstránenie „zubov múdrosti,“ tých štyroch najvzdialenejších, každého v jednom uhle, je bežným postupom.

Картинки по запросу зубы мудрости

BEZBOLESTNÁ EXTRAKCIA ZUBA

Pred odstránením zuba sa vykoná lokálna anestézia, pri ktorej budete pri vedomí, ale nebudete cítiť žiadnu bolesť. Dĺžka odstraňovania zuba závisí od mnohých podmienok: od umiestnenia zuba, stupňa jeho poškodenia a od iných faktorov. 

Картинки по запросу удаление зуба


TENTO ZÁKROK MÔŽE TRVAŤ PRIBLIŽNE 5 MINÚT AŽ POL HODINY. O TEJTO SKUTOČNOSTI VÁS BUDEME INFORMOVAŤ PRED ZAČIATKOM ZÁKROKU.

 .